Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes - tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai.
FKTK Klientu Skola FKTK Klientu Skola
Veselības apdrošināšana

Veselības apdrošināšana

Tā ir iespēja apmaksāt tos medicīnas pakalpojumus, kuru nav valsts pakalpojumu grozā, un iegādāties ar atlaidi noteiktus medikamentus.

Kas ir jāzin?Kas ir veselības apdrošināšana?

Tavu veselības apdrošināšanas prēmiju apdrošinātājs aprēķina, ņemot vērā savas tarifu likmes, Tavu vecumu un veselības stāvokli;

Tev kā apdrošinājuma ņēmējam ir jābūt atbildīgam par sniegtās informācijas patiesumu;

Tev kā apdrošinātajai personai nav tiesību savu polisi nodot lietošanā citai personai. Ja šis nosacījums tiek pārkāpts, tad būs jāatlīdzina apdrošinātājam nodarītie zaudējumi;

apdrošinātājs ir tiesīgs vienpusēji pārtraukt līgumu pirms termiņa šādos gadījumos -apdrošinātās personas nāves gadījumā vai arī pilnībā izpildot līguma saistības;

pirms izvēlies kādu pakalpojumu, noskaidro, vai un kādā apmērā tas tiek apmaksāts – daži pakalpojumi var tikt apmaksāti daļēji, kā, piemēram, mutes dobuma higiēna, neatliekami terapeitiskie un ķirurģiskie zobārstniecības pakalpojumi akūtu zobu sāpju gadījumā, paradonta ārstēšana, arī vietējā anestēzija, rentgenogrammas u.c.;

katra apdrošināšanas sabiedrība norāda pakalpojumus, kuri nav iekļauti tās programmās kā apmaksājami; vairumā gadījumu tie mēdz būt - kosmētiskā ārstēšana, seksuāli transmisīvo slimību, HIV vīrusu, psihisko slimību, tai skaitā depresijas, alkoholisma, narkomānijas un toksikomānijas diagnostika un ārstēšana, kā arī anonīmi veikti ārstniecības un profilakses pasākumi, netradicionālās ārstēšanas metodes, mākslīgās apaugļošanas pakalpojumi, tādu medikamentu iegāde, kas nav reģistrēti Latvijas Republikas Zāļu reģistrā, higiēnas priekšmetu iegāde, speciālistu honorāri un citi ārstniecības pakalpojumu papildizdevumi un piemaksas;

apdrošināšanas sabiedrībai ir tiesības pieprasīt atmaksāt iztērētās summas, kas pārsniedz polisē noteiktos limitus. Lai tas nenotiktu, Tev jāseko līdzi par medicīniskajiem pakalpojumiem iztērēto summu apmēriem.