Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes - tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai.
FKTK Klientu Skola FKTK Klientu Skola
Dzīvības apdrošināšana

Dzīvības apdrošināšana

Šāda apdrošināšana garantē Taviem tuviniekiem noteiktu finansiālo atbalstu Tavas nāves gadījumā, kā arī dod iespēju pašam sev uzkrāt līdzekļus.

Kas ir jāzin?Kas ir dzīvības apdrošināšana?

apdrošināšanas līgumu var noslēgt jebkurā valūtā un iemaksu lielums un biežums var tikt mainīts atbilstoši apdrošināšanas līgumā noteiktajai kārtībai;

izvēloties dzīvības apdrošināšanu, apdrošinātājs Tev var pieprasīt medicīniskās apskates slēdzienu, turklāt medicīniskā apskate jāveic apdrošinātāja norādītajā medicīnas iestādē, un šādā gadījumā apdrošinātājs sedz visus medicīniskās apskates izdevumus;

apdrošināšanas pieteikuma iesniegšana apdrošinātājam neuzliek Tev pienākumu obligāti noslēgt līgumu;

apdrošināšana stājas spēkā nākamajā dienā pēc pirmās apdrošināšanas prēmijas samaksas, ja vien līgumā nav paredzēta cita spēkā stāšanās kārtība;

Tava gaidāmā apdrošināšanas atlīdzība ir atkarīga no iemaksu apjoma un uzkrāšanas perioda - jo agrāk tiek noslēgts līgums, jo lielāku kapitālu Tu spēsi uzkrāt;

slēdzot līgumu, uzreiz vēlams norādīt personu, kura saņems apdrošināšanas atlīdzību vai tās daļu Tavas nāves gadījumā. Ja labuma guvējs nav norādīts, tad atlīdzību izmaksā personai, kuras tiesības to saņemt nosaka Latvijas Republikas likumi;

ja esi vienojies par brīvo iemaksu grafiku, tad Tev ir iespēja pielāgot apdrošināšanas līgumu savas dzīves situācijām, piemēram, lai varētu veikt lielākus vai mazākus maksājumus vai arī izlaist tos, nav jāveic līguma pārslēgšana;

ja gadījumā Tu nespēj vai nevēlies turpināt iemaksas, tad Tu tiec atbrīvots no maksājumiem un līgums turpinās ar samazinātu galīgo atlīdzību, savukārt, līgumu pārtraucot, Tu vari saņemt atpirkuma summu, kas parasti ir mazāka par uzkrāto kapitālu;

slēdzot apdrošināšanas līgumu, tiek noteikti uzkrājuma garantētie peļņas procenti, kurus pieskaita uzkrājumam katru mēnesi, tādējādi darbojas princips, ka pieaug procenti no procentiem;

papildus garantētajiem peļņas procentiem Tev var piedāvāt arī papildu peļņas procentus. Tos aprēķina katra gada sākumā no uzkrātās summas. Šo procentu lielums ir atkarīgs no apdrošināšanas sabiedrības darbības rezultātiem iepriekšējā gada laikā, un tos nosaka apdrošināšanas sabiedrības akcionāri vai valde;

Valsts ieņēmumu dienests (VID) atmaksās daļu Tava nodokļa maksājuma, ja apdrošināšanas sabiedrībā iemaksātās dzīvības apdrošināšanas (ar līdzekļu uzkrāšanu) prēmiju summas kopā nepārsniedz 10% no Tava gada apliekamā ienākuma, kā arī iemaksas privātajos pensiju fondos un tās nepārsniedz 10% no Tava gada apliekamā ienākuma  un veselības apdrošināšanas prēmiju summas, ja tā nepārsniedz noteiktu limitu, bet precīzāk par Tavu situāciju konsultāciju sniegs VID speciālisti, piemēram, šeit: Par veselības polisi un nodokļa atmaksu