Klientu Skola Klientu Skola

Kas ir domēns?

Domēns ir mājaslapas pamatadrese, kas sastāv no vairākām daļām, kuras atdala simbols ".", piemēram,www.fktk.lv Domēna galvenajam vārdam ir jābūt unikālam un viegli iegaumējamam – “klientuskola.lv 

Divām mājaslapām nevar būt vienādi domēna vārdi. Domēns var sakrist ar organizācijas vai tās zīmola nosaukumu, pavisam labi, ja pēc domēna var noteikt uzņēmuma darbības jomu, nosaukumu un darbības valsti.

Savukārt, izvēloties dažādu finanšu pakalpojumu sniedzējus internetā, svarīgi ir pārbaudīt – vai, piemēram, Tev e-pastā atsūtītā saite ved uz cerēto oriģinālo mājaslapu un vai tās beigās ir  xx.lv vai xx.com. Jo var gadīties, ka, klikšķinot uz šīs saites, tā ved uz gluži citu mājaslapu ar līdzīgu nosaukumu. Krāpnieki e-vidē bieži piereģistrē viltus domēnus, kuriem no īstā domēna (t.i. mājaslapas adreses) atšķiras tikai beigu daļa, piemēram https://www.manabanka.lv.tw  vai www.veikals.com.cn/mansgrozs/

Neievērojot piesardzību domēnu pārbaudē, Tu vari kļūt arī par “pikšķerēšanas” (phishing – angļu.val.) krāpniecības darījuma upuri.

Par pikšķerēšanu vairāk lasi šeit KLIENTU SKOLĀ: Kas ir pikšķerēšana?

Iepazīsti - īsts pikšķerēšanas gadījums ar viltus domēna izmantošanu!