Klientu Skola Klientu Skola

Kas ir dividendes?

Dividendes ir akciju sabiedrības peļņas daļa, kuru akcionāri ir nolēmuši izmaksāt katram akciju īpašniekam, atbilstoši viņa akciju skaitam. 

Tev kā akciju īpašniekam ir svarīgi zināt, ka dividendes nav garantētas izmaksas.

Akciju sabiedrība var nolemt savu peļņu ieguldīt uzņēmuma attīstībā, lai, piemēram, iegūtu lielāku tirgus daļu vai sekmētu straujāku uzņēmuma izaugsmi (t.sk. inovācijas), tādējādi veidojot lielāku peļņu nākotnē. 

Vairāk par dividendēm un to izmaksu lasi Nasdaq Baltic mājas lapā: dividenžu izmaksa

Lēmumu par to, vai akciju sabiedrības peļņu izmaksāt dividendēs akcionāriem vai to ieguldīt uzņēmuma attīstībā, pieņem akcionāru pilnsapulce, ja par to ir nobalsojusi lielākā akcionāru daļa jeb vismaz 51% no visu akciju īpašniekiem.