Klientu Skola Klientu Skola

Kā pelnīt ar brīvajiem līdzekļiem?

Laika gaitā nauda zaudē savu vērtību, jo inflācija mazina naudas pirktspēju – ar to pašu naudas summu rītdien vairs nevarēsi nopirkt tikpat daudz preču un pakalpojumu kā pirms pieciem vai vairāk gadiem. Tāpēc "nauda zeķē" nav uzskatāms par labāko naudas uzglabāšanas veidu ilgtermiņā.Ja Tev ir uzkrāti brīvi naudas līdzekļi, kas nav nepieciešami Tavam "drošības spilvenam", tad vari apsvērt iespēju ieguldīt šos brīvos līdzekļus, lai tos pavairotu - gūstot peļņu. 

Nav universāla risinājuma, kā pelnīt ar brīvajiem naudas līdzekļiem. Kas derēs vienam ieguldītājam, otram var izrādīties nepiemērots. Tev piemērotākais ieguldījuma veids un stratēģija atkarīga no vairākiem faktoriem, tajā skaitā, no ieguldāmās summas lieluma, ieguldīšanas mērķa un termiņa, Tava vecuma un riska apetītes. u.c.

Tikai izvērtējot visus šos faktorus, var izvēlēties sev piemērotāko no samērā plašā finanšu instrumentu - akcijas, ieguldījumu fondi, korporatīvās obligācijas u.c., vai aktīvu - nekustamais īpašums, zelts, dārglietas, mākslas darbi u.c., klāsta.