Klientu Skola Klientu Skola

Kas ir mobilā lietotne?

Kas ir mobilā lietotne?

Mobilā lietotne visbiežāk mūsu ikdienas valodā saukta par aplikāciju ir programmatūra, kas izmantojama viedtālruņos, planšetdatoros, e-lasītājos, u.c. ierīcēs, un sniedz šīs ierīces lietotājam papildu iespējas, piemēram, kāda pakalpojuma sniedzēja e-vides izmantošanu bez interneta pārlūka starpniecības.

 

Tā var būt piekļuve valsts iestāžu datu bāzēm, iespēja veidot dokumentus, prezentāciju apskate/rediģēšana, e-pastu pārlūkprogrammas un e-sarakste, pieeja sociālo tīklu individuālajiem kontiem.

Mobilās lietotnes, atkarībā no ierīces, iespējams lejupielādēt, piemēram, no Tavā viedtālrunī iebūvētajiem lietotņu veikaliem kā App Store, Google Play u.c. Tajos pieejamas gan maksas, gan bezmaksas lietotnes, tomēr vairums lietotņu ir bezmaksas.

Lielai daļai lietotņu, lai tās izmantotu, nepieciešams aktīvs interneta pieslēgums (piekļuve bezvadu WiFi tīklam vai mobilo datu pārraides iespēja).

 

Par drošu lietotņu izvēli uzzini vairāk šajā EUROPOL Infografikā