Klientu Skola Klientu Skola

Kas ir ieguldījums?

Finanšu pasaulē ar vārdu ieguldījums saprot, nevis kā sarunvalodā Tavu līdzdalību kāda notikuma norisē, bet gan konkrētas naudas summas iztērēšanu noteiktam mērķim vai finanšu pakalpojuma iegādei, ar nolūku zināmā laika posmā nopelnīt vairāk nekā tika šodien tam iztērēts. Atšķirībā no naudas noguldījuma bankā, kura pamatsummas un arī nopelnīto nelielo peļņas procentu atgūšanu Tev garantē valsts (bankas neveiksmes gadījumā), atceries, ka, ieguldot savus brīvos līdzekļus, Tu uzņemies daudz vairāk riska, t.sk. risku zaudēt visu sākotnēji ieguldīto, taču pastāv arī iespēja nopelnīt daudz vairāk, nekā tika ieguldīts.

 

Piemēram, kādreiz bērnībā esi ieguldījis savu iekrājumu kopā ar vecākiem kādu, teiksim, pieprasītu ziedu stādos, cerot, ka tie labi augs un rudenī varēsit pārdot. Tā arī notiek, un pārdotie ziedi Tev atnes atpakaļ gan ieguldīto, gan vēl labu peļņu, un Tev naudas tagad ir vairāk nekā sākumā. Taču var gadīties arī tā – uznāk salna, ziedi iet bojā un jums nav ko pārdot. Tava ieguldītā nauda ir zudusi - tas ir tas risks, kuru esi uzņēmies vēloties šādi nopelnīt. Tomēr tie ir bijuši brīvie līdzekļi, un Tava ikdienas iztikšana tāpēc nav apdraudēta. Tāpēc patstāvīgu ieguldījumu veikšanai noteikti ir vajadzīgas nopietnas zināšanas un rūpīga sekošana tiem līdzi.

 

Mūsu pētījumi rāda, ka Latvijas iedzīvotāju attieksme pret brīvo līdzekļu ieguldīšanu ir piesardzīga – 7% svarīgākais nosacījums ir drošība un pārliecība, ka ieguldītie līdzekļi netiks zaudēti. Teju puse Latvijas iedzīvotāju – 44% apliecina, ka vislabprātāk brīvos līdzekļus ieguldītu savā biznesā. Vairāk skati pētījuma ziņojumā: Latvijas iedzīvotāju attieksme pret ieguldījumiem