Klientu Skola Klientu Skola

Kas ir apdrošināšana?

Apdrošināšana ir finanšu pakalpojums, kas par noteiktu samaksu garantē Tev kādu zaudējumu atlīdzināšanu jeb kompensāciju. Tu iemaksā noteiktu summu apdrošinātājam, lai nelaimes gadījumā būtu kāds, kas sedz Tavus zaudējumus.  

Jebkuru cilvēku dzīves gaitā ietekmē dažādi notikumi, kas attiecīgā situācijā var radīt viņam neplānotus, pēkšņus zaudējumus. Šī briesmu vai zaudējuma iespēja tiek saukta par risku, bet riska sekas lielākoties var sarēķināt naudā. Vēsturiski šis pakalpojums veidojies, attīstoties tirdzniecībai. Piemēram, Venēcijas tirgotāju kuģi pilni ar dārgām precēm dodas ceļā uz tālām zemēm, iekļūst vētrā un zaudē visu kravu. Tirgotājs ir izputējis! Taču, ja viņš šo risku ir sadalījis ar kādu kompanjonu, kuram iepriekš samaksājis, lai nelaimes gadījumā saņemtu vismaz daļēju atlīdzību par dārgo kravu zaudējumu, tad viņš saņem atlīdzību un turpina savu darbību. Savukārt kompanjons spēj izmaksāt šo atlīdzību, jo ir iekrājis iemaksas no citiem tirgotājiem, kurus nav skārušas līdzīgas nelaimes šajā laika posmā.

Apdrošināšanas pakalpojumu nosacījumi un cena dažādās apdrošināšanas sabiedrībās atšķiras, tāpēc vienmēr salīdzini un izvēlies sev piemērotāko!

Visas Latvijā licencētās sabiedrības

Latvijas Apdrošinātāju asociācijas (LAA) izglītojošs videomateriāls par apdrošināšanas būtību