Klientu Skola Klientu Skola

Kas ir FKTK?

Finanšu un kapitāla tirgus komisija jeb FKTK ir valsts iestāde, kas dod atļauju strādāt (izsniedz licences), regulē un pārbauda komercuzņēmumus, kas Latvijā sniedz finanšu pakalpojumus. FKTK ir vairāk kā 250 darbinieki, kas uzrauga vairāk nekā 300 finanšu sektora dalībnieku darbību bankas, krājaizdevu sabiedrības, apdrošināšanas sabiedrības un apdrošināšanas starpniekus, finanšu instrumentu tirgus dalībniekus, ieguldījumu pakalpojumu sniedzējus, privātos pensiju fondus, maksājumu iestādes un e-naudas iestādes, Fondu Biržu, emitentus un Centrālo depozitāriju. 

Taču, piemēram, ātro kredītu izsniedzējus, līzinga devējus, kā arī parādu piedziņas uzņēmumus licencē un uzrauga Patērētāju tiesību aizsardzības centrs: PTAC

Vairāk par finanšu sektoru uzraugošās iestādes darbu vai uzzināt šajā videomateriālā Ko dara finanšu uzraugs?  

FKTK veic arī sabiedrības informēšanu par to, kādi ir finanšu sektora darbības rezultāti un aktuālās tendences, brīdina

par nelikumīgu pakalpojumu sniedzējiem Latvijā un nodrošina skaidrojumus un mācību materiālus iedzīvotājiem par dažādiem finanšu pratības tematiem.