Klientu Skola Klientu Skola

Kas ir maksājumu karte?

Maksājumu jeb norēķinu karte ir neliela plastikāta plāksnīte (8.5x5.5mm), kura satur īpaši apstrādātu informāciju. Bankas un arī citi finanšu pakalpojumu sniedzēji, t.s. nebanku tirgus dalībnieki, Tev kā klientam piedāvā šādu karti, lai Tu, izmantojot savu unikālo PIN kodu, varētu piekļūt savai naudai, iepirkties un veikt norēķinus par precēm un pakalpojumiem augu diennakti. Ar šādu karti vari izmantot arī papildpakalpojumus bankomātos - apskatīt, cik naudas atlicis, izņemt un iemaksāt naudu savā kontā, mainīt PIN kodu un veikt norēķinus, ja bankomāts nodrošina šādas iespējas.

Tev jāatceras, ka, naudas izņemšana vai maksājuma veikšanai bankā vienmēr būs par komisijas maksu, kamēr savas bankas bankomātā un internetbankā to varēsi izdarīt par brīvu vai lētāk, jo attālināto pakalpojumu nodrošināšana bankām izmaksā mazāk, nekā algots darbinieks, kas apkalpo Tevi klātienē bankas filiālē.

Maksājumu kartes dati(numurs, PIN kods, CVV kods) rūpīgi jāglabā. Karti nozaudējot, nekavējoties ziņo bankai, kura Tavu karti nobloķēs jeb padarīs nederīgu, lai neviens cits, kura rokās, iespējams, nokļuvusi Tava karte un PIN kods, nevarētu piekļūt Tavai naudai. Tāpēc ceļojumu laikā būtu ieteicams sevi nodrošināt ar dažādām maksājumu kartēm no dažādām bankām.