Klientu Skola Klientu Skola

Kā kļūt par bankas klientu?

Lai kļūtu par pilnvērtīgu bankas klientu un atvērtu kontu jeb  it kā savu personisko "naudas maciņu"  tajā, Tev jābūt pilngadīgam un jādodas uz izvēlēto banku, ņemot līdzi pasi vai personas identifikācijas karti.

Banka lūgs Tevi aizpildīt anketu, kurā būs jānorāda pamatdati par sevi, kontaktinformācija un arī konta izmantošanas mērķi.

Visām bankām Latvijā pirms konta atvēršanas ir pienākums veikt nākamā klienta izpēti, lai novērstu sadarbību ar personām, kuras var būt iesaistītas, piemēram, noziedzīgi iegūtas naudas izmantošanā. Tāpēc banka Tevis sniegto informāciju un datus vienmēr pārbaudīs, turklāt nepieciešamības gadījumā banka var veikt padziļinātu klienta izpēti, lūdzot Tev papildu informāciju.

 

Ja Tu atteiksies bankai sniegt šai izpētei nepieciešamo informāciju vai izvairīsies no godīgas atbildes, banka var atteikties no turpmākas sadarbības ar Tevi. Jāapzinās, ka, izvērtējot visu par Tevi iegūto informāciju, banka var arī izlemt nesniegt Tev savus pakalpojumus.