Klientu Skola Klientu Skola

Kas ir finanšu mērķi?

Ar mērķi saprotam konkrētu uzdevumu, kurš tiek mums izvirzīts vai mēs paši sev to nosakām, un kas būtu jāizpilda noteiktā laika posmā noteiktā jomā. Arī privātajās finansēs varam noteikt šādus konkrētus mērķus, ko gribam sasniegt. Cik mērķtiecīgs esi finanšu jomā, noskaidro šajā FKTK mērķtiecības testā

Parasti iesākumā ar finanšu mērķi gan saista naudas summas sakrāšanu kādai mantai (vēja dēlim, divritenim) vai norisei – dzimšanas dienas svinībām, parāda pakāpeniskai nomaksai, taču Tavs finanšu mērķis visprecīzāk atbildīs savai būtībai, ja būs saistīts ar kādām izmaiņām Tavā finanšu situācijā. 

 

Piemēram, uzņēmums var noteikt sev mērķi – nākamajā gadā pārdot noteiktu daudzumu preču vairāk, lai panāktu peļņas palielināšanos par 10%. Tāpat arī Tu vari sev noteikt mērķi – nopelnīt vairāk vai sakārtot savu ienākumu/izdevumu plānu tā, lai varētu katru mēnesi uzkrāt, teiksim, 12% no saviem ienākumiem līdzšinējo 8% vietā vai noteikt konkrētu summu – cik lielam jābūt Tavam uzkrājumam pēc gada.

FKTK pētījums par iedzīvotāju finanšu mērķiem FINANŠU MĒRĶIEM

 

Finanšu mērķus ir jāplāno un arī jāseko to izpildei soli pa solim. Turklāt šos mērķus var dalīt īstermiņa mērķos (1-1,5 gadi) un ilgtermiņa finanšu mērķos (finanšu "drošības spilvens" turpmākajiem 20 gadiem, pensijas perioda nodrošinājums u.c.), strādājot pie abu īstenošanas vienlaikus.

Banku augstskolas lekcija "Dzīves un finanšu mērķi. To plānošana un mijiedarbība