Klientu Skola Klientu Skola

Kas ir maksājumu iestāde?

Maksājumu iestādes tāpat kā citi finanšu sektora dalībnieki piedāvā Tev konkrētus finanšu pakalpojumus, proti, šīs ir FKTK uzraugāmas komercsabiedrības, ar kuru starpniecību vari veikt dažādus maksājumus. 

Tiem, kas ikdienā lieto internetbanku dažādiem norēķiniem, pirmajā mirklī nav saprotams – kādēļ maksājumi būtu jāuztic šādām iestādēm? Taču jāatceras, ka internetbanku klienti ir 70% Latvijas iedzīvotāju, bet 6% nemaz nav sava konta bankā, kur nu vēl internetbanka. Lūk, tad talkā nāk maksājumu iestādes, kurās visbiežāk dažādu rēķinu apmaksai ir mazākas izmaksas nekā komercbankās. 

 

Kur tās sastapt? Piemēram, pie kases lielveikalā vai degvielas uzpildes stacijās vari samaksāt komunālo, kabeļu TV, elektrības un mobilo sakaru u.c. rēķinus. Tavi radi no citas valsts ieskaita naudiņu šādai iestādei, bet Tu vari to izņemt pie kāda no šīs iestādes pārstāvjiem, piemēram, Latvijas Pastā vai tai pašā maksājumu iestādē Latvijā. Taču maksājumu iestādi vari sastapt arī internetā, iegādājoties dažādas preces, spēles un par tām veicot norēķinus. 

Latvijā šobrīd darbojas 35 reģistrētas un tikai divas licencētas maksājumu iestādes. Ja nav pārliecības par šāda pakalpojuma piedāvātāju vai starpnieku interneta norēķinos, ka tas tiesām ir tiesīgs pieņemt Tavu naudu, tad jāieskatās FKTK mājas lapā maksājumu iestāžu reģistrā (reģistrētas un licencētas), kurš regulāri tiek atjaunināts un ir pieejams ikvienam.