Klientu Skola Klientu Skola

Kas ir apdrošināšanas prēmija?

Cena par apdrošināšanas pakalpojumu, kuru Tev jāmaksā apdrošinātājam ir apdrošināšanas prēmija. Prēmijas parasti ir nelielas, ja salīdzina ar Tava iespējamā zaudējuma apmēru.  

Jo lielākā daļa citu apdrošināto personu visticamāk nolīgtajā termiņā necietīs zaudējumus un apdrošināšanas sabiedrībai viņiem apdrošināšanas atlīdzība nebūs jāizmaksā, tādējādi no daudzu cilvēku nelielām prēmijām tiek uzkrāti līdzekļi iespējamām lielākām atlīdzībām citiem, ja tādas būs nepieciešams izmaksāt. 

Var būt tā, ka esat ar apdrošinātāju vienojušies kādu lielāku prēmiju samaksāt pa daļām. Šādā gadījumā jāatceras – ja nepildīsi šo vienošanos un kādu daļu prēmijas nesamaksāsi nolīgtajā termiņā, tad Tava apdrošināšanas polise nebūs vairs spēkā. 

Lai rastu ieskatu, kādi ir izplatītākie apdrošināšanas veidi, lasi šajā FKTK slejā "Latvijas Avīzē" Ko apdrošinām?