Klientu Skola Klientu Skola

Kas ir obligātā apdrošināšana?

Pamatā apdrošināšanas pakalpojumi ir brīvprātīgi, bet daļu no tiem valsts ir noteikusi kā obligātus, piemēram, autoīpašnieku obligātā civiltiesiskā apdrošināšana jeb OCTAA. Tāpat var būt tādi gadījumi, kad apdrošināšana nav noteikta kā obligāta saskaņā ar kāda likuma prasībām, taču bez polises uzrādīšanas un/vai regulāras tās atjaunošanas šis darījums nebūs iespējams.

 

Tāda, piemēram, ir Tava mājokļa apdrošināšana, ja tas ir pirkts kredītā, kad darījuma partneris – naudas aizdevējs pieprasa ieķīlātā īpašuma apdrošināšanu kā obligātu nosacījumu kredīta saņemšanai. Līdzīgi ir ar līzingā pirktas automašīnas apdrošināšanu. Vairāk par līzinga prasībām  pakalpojuma aprakstā "Līzings"

Savukārt tikai Tu pats vari izvēlēties apdrošināt vai ne – savu dzīvību, iespējama nelaimes gadījuma sekas, savu automašīnu, māju, vērtslietas un jauno mobilo tālruni, mākslas darbus un mājdzīvniekus, ceļojumus un pat kredīta atmaksu bezdarba gadījumā. Tāpat vari izvēlēties apdrošināties arī pret iespējamiem zaudējumiem, kurus Tu vari nejauši nodarīt citai personai kā noteiktas profesijas pārstāvis (ārsti, advokāti, tiesneši, ugunsdzēsēji u.c. profesijas) vai kā kaimiņš, kurš var nejauši applūdināt sava kaimiņa dzīvokli.