Klientu Skola Klientu Skola

Kas ir bankas konts?

Ja Tu vēlies kļūt par kādas bankas pilnvērtīgu klientu, Tev šajā bankā ir jāatver konts – jāizveido it kā savs personiskais "naudas maciņš" bankā. Banka Tavam kontam jeb "maciņam" piešķirs īpašu numuru. Latvijā kopš 2005. gada tiek izmantoti IBAN (International Bank Account Number) numuri, kuros var būt līdz pat 21 (burtam un skaitļu zīmei) bez atdalīšanas – valsts kods, pārbaudes skaitļi, bankas kods un Tava konta numurs.

 

Tavs bankas konts tāpat kā īsts naudas maciņš var būt tukšs, gan pilns ar naudu – tajā Tev var ieskaitīt naudu (darba algu, citus maksājumus), un Tu vari veikt norēķinus ar citām personām vai uzņēmumiem, dažādās valūtās un arī uz ārzemēm, savukārt banka reģistrē visus šos darījumus Tavā "maciņā" jeb apkalpo Tavu kontu.

Mūsdienās bankas reizē ar konta atvēršanu piedāvā arī tam piesaistītu maksājumu karti, kas Tev kā klientam dod iespēju piekļūt "maciņā" esošajai naudai arī citās valstīs, un augu diennakti bez bankas starpniecības, izmantojot bankomātus. Jārēķinās, ka par konta un kartes apkalpošanu bankas iekasē komisijas maksu.

 Bankas konts ir pamatpakalpojums bankā, kā pirmais solis finanšu pasaulē, kas Tev sniedz iespēju turpmāk izmantot citus tam piesaistītos pakalpojumus.