Klientu Skola Klientu Skola

Kas ir CVV kods?

Uz Tavas norēķinu kartes, kuru izsniegusi banka, ir iezīmēta dažāda veida informācija. Uz kartes virsmas priekšpusē ir visiem redzamie dati – numurs, derīguma termiņš un Tavs vārds un uzvārds, bet kartes aizmugurē gara skaitļu kombinācija, kura pēdējie trīs vai četri skaitļi veido t.s. CVV kodu (Card Verification Value - angļu val.)

Svarīgi atcerēties, ka ne tikai kartes PIN kods ir jātur noslēpumā, bet arī šis CVV kods ir jāsargā no svešām acīm. Ar CVV kodu nepietiks, lai no Tava konta kāds cits izņemtu naudu bankomātā vai samaksātu par pirkumu veikalā, taču, piemēram, interneta veikalos un iepirkšanās lietotnēs, zinot Tavas kartes datus un arī šo CVV kodu, citas personas varēs Tavā vārdā un par Taviem līdzekļiem veikt pirkumus, Tev to nezinot.