Klientu Skola Klientu Skola

Kas ir risku diversifikācija?

Risku diversifikācija ir ieguldījuma sadalīšana starp vairākiem finanšu instrumentiem vai dažādām finanšu instrumentu kategorijām, lai viena finanšu instrumenta cenu svārstības neatstātu būtisku ietekmi uz kopējo ieguldījuma summu.

 

Tādējādi teiciens: "Nelieciet visas olas vienā grozā!" ir attiecināms arī uz ieguldījumiem – ja vēlies visus savus naudas līdzekļus ieguldīt vienā uzņēmumā, tad Tavs ieguldījums ir pakļauts lielākam iespējamo zaudējumu riskam, tāpēc vēlams sadalīt šīs "olas" (ieguldījumu) pa vairākiem "groziem"(finanšu instrumentiem), lai diversificētu sava ieguldījuma risku, un neveiksmes gadījumā visas "olas" (ieguldījums) nebūtu jāzaudē.

Ieguldījumu var sadalīt gan starp vairākiem finanšu instrumentiem, gan dažādiem to veidiem - akcijām, obligācijām, atvasinātiem finanšu instrumentiem, turklāt izvēloties tos no dažādām valstīm un reģioniem.