Klientu Skola Klientu Skola
Norēķinu konts

Norēķinu konts

Tas ir Tavs konts, kurā Tu vari veikt dažādas operācijas ar naudu.

Kas ir jāzin?Kas ir norēķinu konts?

Tavs norēķinu konts var būt arī multivalūtu konts, kurā var atrasties naudas līdzekļi vairākās valūtās (piemēram, eiro, ASV dolāros u.c.), taču Tu vari katrai valūtai atvērt savu norēķinu kontu, bet katrā finanšu iestādē ivar būt sava prakse un, atverot norēķinu kontu, Tev tā jānoskaidro;

Tev jārēķinās, ka pakalpojuma sniedzējs ietur komisijas maksu gan par norēķinu konta atvēršanu/slēgšanu, gan par konta izmantošanu, gan par katru veikto maksājumu, tāpat parasti komisijas maksa tiek ieturēta arī par skaidras naudas izņemšanu bankomātos;

par papildu maksu Tu vari noformēt pilnvaru, kas dos personai, uz kuras vārda tā būs noformēta, tiesības uz pilnu vai ierobežotu rīcību ar naudas līdzekļiem Tavā norēķinu kontā;

par norēķiniem starp vienas komercbankas kontiem parasti nav jāmaksā, piemēram, ja Tu internetbankā maksā mēneša abonēšanas maksu par kabeļtelevīzijas pakalpojumiem un gan Tev, gan pakalpojumu sniedzējam konts ir vienā bankā;

Tu vari veikt naudas pārskaitījumus no sava norēķinu konta:
- atnākot uz jebkuru bankas klientu apkalpošanas centru (tikai bankas darba laikā) un līdzi ņemot personu apliecinošu dokumentu – pasi vai personas apliecību;
- izmantojot telefonbanku – ja Tev ir pieejams telefons un bankas izsniegtie klienta identificēšanas līdzekļi (kodu karte vai kalkulators);
- izmantojot internetbanku – ja Tev ir pieejams internets datorā, planšetdatorā vai viedtālrunī, šim pakalpojumam ir jāpiesakās bankā, tā piešķirs Tev e-pakalpojumu klienta numuru un izsniegs kodu karti, kalkulatoru vai citu risinājumu Tavai identificēšanai, 
- atceries, ka planšetdatoros un viedtālruņos i-bankai var piekļūt gan ar interneta pārlūkprogrammu, gan īpašu lietotni ("mobilo i-banku"), ja banka tādu piedāvā.

Vairāk par mobilo lietotņu izmantošanu lasi šeit: Kas ir mobilā lietotne?

finanšu pakalpojumu sniedzējs Tev var piedāvāt automātisku e-rēķinu apmaksu no Tava konta, taču Tev jāpievērš uzmanība komisijas maksas apmēram par šādiem pakalpojumiem;

sava norēķinu konta izrakstu Tu vari bez maksas aplūkot internetbankā un izdrukāt papīra formātā, ja tas nepieciešams, pieprasīt sagatavot juridiski apliecinātu izziņu par Tava konta atlikumiem vai citu informāciju, taču par šādu dokumentu sagatavošanu parasti tiek ieturēta komisijas maksa;

ja, veicot skaidras naudas iemaksu norēķinu kontā, Tu iesniegsi  bojātu (saplēstu, saburzītu vai ar kādiem citiem defektiem) ārvalstu valūtas naudas zīmi, komercbanka ieturēs par to komisijas maksu saskaņā ar tās cenrādi, taču par bojātām eiro naudas zīmēm komisijas maksa netiks ieturēta.