Klientu Skola Klientu Skola
Patēriņa kredīts

Patēriņa kredīts

Tas ir salīdzinoši neliels īstermiņa aizdevums, un tā saņemšanai nav nepieciešama ķīla vai galvotājs.

Kas ir jāzin?Kas ir patēriņa kredīts?

Šāda kredīta limits tiek noteikts, ņemot vērā Tavus regulāros ienākumus, jau esošās kredītsaistības, t.sk. pie citiem kredītdevējiem, kā arī kredītvēsturi.

Patēriņa kredītus piedāvā dažādi kredītdevēji - komercbankas, krājaizdevu sabiedrības (saviem biedriem), nebanku sektora kredītdevēji.

Visticamāk Tev būtu izdevīgi ņemt patēriņa kredītu tajā bankā, kurā Tev regulāri ieskaita darba algu, jo uzticamiem klientiem var tikt piedāvāti labāki nosacījumi un mazāki procenti nekā citur.

Par kredītlīguma noformēšanu un naudas izsniegšanu kredītdevējs iekasē papildu maksu 1.5% – 5% apmērā (minimālā maksa ir 10-30 eiro) no kredīta summas, piemēram, aizņemoties 2 500 eiro, Tu maksāsi par šīs naudas sagādi 30 – 125 eiro atkarībā no konkrētā kredītdevēja cenrāža, tāpat kredītdevējs var piemērot komisijas maksu par kredīta apkalpošanu un/vai kredīta uzraudzību, kas tiek maksāta vienādās daļās reizi mēnesī.

Turklāt, jāņem vērā procentu likmes, piemēram, ja esi aizņēmies 2 000 eiro, tad pēc trim gadiem varbūt būsi atdevis kopā ar procentiem jau gandrīz 3 000 eiro.

Jo garāks termiņš, jo vairāk samaksāsi kredītdevējam procentos, lai gan tad ikmēneša maksājumi ir mazāki, tādēļ rūpīgi apdomā, kas Tev izdevīgāk, jo procenti ir jāmaksā tikai par neatmaksāto aizdevuma summu.

Tev ir tiesības patēriņa kredītu atmaksāt ātrāk par nolīgto termiņu, iepriekš par to rakstveidā informējot kredītdevēju, kā tas noteikts jūsu līgumā.

Vienmēr ir rūpīgi jāizlasa līgums un jānoskaidro visi nosacījumi, jo, piemēram, ir patēriņa kredīta līgumi, kuros paredzēts, ka kredīdevējs var reizi gadā vienpusēji mainīt procentu likmi, ņemot vērā naudas cenu finanšu tirgos vai arī izvērtējot izmaiņas Tavos ienākumos, maksājumu disciplīnu vai kādus citus apstākļus.