Klientu Skola Klientu Skola

Ekspertu padomi, kā sevi pasargāt no krāpniekiem

09. oktobris, 2020 / Svarīgi

Šobrīd aktivizējas vēl viens krāpnieku vilnis, kas zvana Latvijas iedzīvotājiem, uzdodoties par banku darbiniekiem, cenšas izvilināt klientu internetbanku pieejas datus – lietotājnumurus un paroles, kurus prasa apstiprināt ar attālinātajiem autentifikācijas rīkiem (piemēram, Smart-ID PIN kodiem). Tādējādi krāpniekiem tiek dota iespēja piekļūt banku klientu kontiem un tajos esošajiem finanšu līdzekļiem. Tāpat ir novērota jauna tendence – zvanītāja numura viltošana, piemēram zvanu saņēmēja telefonā parādās bankas telefona numurs.

Lai palīdzētu pasargāt cilvēkus no krāpnieku uzbrukuma, atbildīgo institūciju eksperti preses konferencē informē par tipiskākajiem krāpnieku uzbrukumu veidiem un sniedz ieteikumus, kā no tiem izvairīties. Uzziniet vairāk Latvijas Finanšu nozares asociācijas sagatavotajā video: