Klientu Skola Klientu Skola

Investē tikai licencētos pakalpojumos!

25. novembris, 2020 / Svarīgi

Viens no naudas izkrāpšanas veidiem ir aicinājums veikt ieguldījumus nelicencētos pakalpojumos. Visbiežāk krāpnieki zvana un piedāvā veikt neticami izdevīgus ieguldījumus, sola lielu peļņu, runā ļoti pārliecinoši, iedvesmojoši, pat emocionāli. 

Lai ieguldītu drošāk iesakām:

  • Veicot ieguldījumus pirmo reizi, nepieciešams doties uz savu banku vai ieguldījumu brokeru sabiedrību, kas saņēmusi attiecīgu licenci vai darbības atļauju. Šādiem pakalpojumu sniedzējiem ir pienākums informēt par iespējamajiem riskiem un nodrošināt klienta riska profilam atbilstošu piedāvājumu.
  • Pirms darījuma veikšanas ir jāiepazīstas ar informāciju par licencētiem finanšu pakalpojumu sniedzējiem Latvijā FKTK mājaslapā: https://uzraudziba.bank.lv/tirgus-dalibnieki/. Meklē konkrēto uzņēmumu pēc nosaukuma un pārliecinies, vai tam ir atbilstoša licence.
  • FKTK uzrauga tikai licencētus tirgus dalībniekus. Tikai pie šiem ieguldījumu piesaistītājiem klientu aizsargā valsts.
  • Gadījumā, ja ir nodarīti zaudējumi vai radušās aizdomas par krāpšanu, aicinām vērsties Valsts policijā.
  • Ja ieguldījums sola ātru un strauju peļņu, tad arī risks ir lielāks un noteikti piedāvātais pakalpojums rūpīgi jāpārbauda un jāpārrunā ar ekspertu šajā jomā.