Klientu Skola Klientu Skola

Būtiski notikumi - Finanšu pratības stratēģija 2014-2020

13. janvāris, 2015 / Svarīgi

24.02.2014. Latvijā tiks ieviesta iedzīvotāju finanšu pratības veicināšanas stratēģija. Partneri - Finanšu un kapitāla tirgus komisija, Izglītības un zinātnes ministrija, Valsts izglītības satura centrs, Banku augstskola, Patērētāju tiesību aizsardzības centrs, Latvijas Komercbanku asociācija un Latvijas Apdrošinātāju asociācija - ir vienojušies par trim stratēģiskajiem mērķiem finanšu pratības jomā:

– FINANŠU PLĀNOŠANAS UN UZKRĀJUMU VEIDOŠANAS TRADĪCIJA; lai veicinātu Latvijas mājsaimniecību stabilitāti, labklājību un finansiālo ilgtspēju jebkurā dzīves posmā,

– FINANŠU PAKALPOJUMU VIDES INTEGRITĀTE; lai nodrošinātu finanšu pakalpojumu piedāvātāju atbildīgu un patērētāju vajadzībām piemērotu piedāvājumu un veicinātu patērētāju izsvērtas, riskus un iespējas izprotošas finanšu pakalpojumu izvēles,

– SABIEDRĪBAS FINANSIĀLĀ ILGTSPĒJA UN ATTĪSTĪBA; lai spēju izvērtēt ekonomiskos procesus valstī, t.sk. dažādus ekonomiskās izaugsmes scenārijus, lai veicinātu Latvijas iedzīvotāju ekonomisko patstāvību un izaugsmes iespējas. Vairāk par Stratēģiju

16.11.2012. FKTK un VISC paraksta vienošanos finanšu izglītības jautājumu risināšanā. Paziņojums presei

11.09.2012. Finanšu izglītības saturu veidos kopīgi finanšu sektors un IZM:Partneru paziņojums presei